Základní umělecká škola Jilemnice
fotka

Info o škole

Historie školy

Základní umělecká škola byla založena 1. 10. 1954. Nejprve působila v budově Základní školy Harracha, kde měla vyhrazeny učebny, které postupně základní škola zabírala a vyučování probíhalo ve třídách vybavených pro výuku základní školy. Podmínky byly neúnosné.

V roce 1976 se podařilo zakoupit tehdejším MěNV Jilemnice rodinnou vilu, která se za pomoci rodičů a přátel školy upravila tak, aby se vyučovalo v hudebním, tanečním a výtvarném oboru.

V této budově působíme od 5. září 1982. V současnosti zde vyučujeme hudební obor. Škola má zahradu, která je od jara do podzimu využívána pro venkovní vystoupení hudebního a tanečního oboru i jako výstavní prostor výtvarného oboru.

Hudební sál pro koncerty, které pořádáme každý měsíc je velmi malý, přesto koncerty jsou hojně veřejností navštěvovány.

Taneční obor působí v hale Sportovního centra u nemocnice. Výtvarný obor funguje v budově bývalé družiny.

Ve všech oborech se vyučuje podle Školního vzdělávacího programu "Brána umění otevřená", která je stanovená RVP ZUV.

Délka studia je celkem 11 let. 7 let základní studium I. stupeň a 4 roky základní studium II. stupeň.

Jilemnice je spádovou oblastí západních Krkonoš. Rozvrhy hodin jsou sestaveny tak, aby dojíždějící žáci měli možnost navštěvovat školu v daných oborech.

ZUS-Jilemnice