Práce pro žáky Hudební nauky a PHV

Doporučené samostudium pro PHV a 1.-5. ročník HN individuálního a prezenčního studia

Žáci opakují a procvičují dosud probranou látku na hodinách. Pokračují ve vyplňování pracovních sešitů. Práce do 31. března.

PHV – vyplnit sešit do str. 77. Pokračovat v nácviku čtení a psaní not a pomlk od c1-c2. Opakovat si říkadla, zpívat si jednoduché lidové a umělé písně dle výběru.
1.ročník – vyplnit sešit do str. 50. Procvičovat noty a pomlky v rozsahu malé g – C3, procvičovat základní dynamická a tempová označení a zápis křížků a béček.
2.ročník – vyplnit sešit do str. 46. Procvičovat durové stupnice do 4 křížků a 4 béček.
3.ročník – vyplnit sešit do str. 49. Procvičovat durové a mollové stupnice do 4 křížků a 4 béček. Umět zapsat a vyjmenovat intervaly.
4.ročník – vyplnit sešit do str. 51. Procvičovat durové stupnice do 7 křížků a 7 béček. Orientovat se v dělení hudebních nástrojů.
5.ročník – přečíst a vyplnit sešit do str. 49. Poslouchat zvukové ukázky k jednotlivým slohovým obdobím viz doporučení skladatelé a díla v pracovním sešitu. Opakovat probranou látku 1.-4. ročníku (čtení a psaní not a pomlk, zápis křížků a béček, durové a mollové stupnice, intervaly, dynamická a tempová označení, znalost hudebních nástrojů, notový zápis v houslovém a basovém klíči).

Odkaz pro nápovědu.

Vytvořeno: 16. 3. 2020