Okresní kola soutěží ZUŠ

V základních uměleckých školách se v březnu po dvouleté přestávce rozeběhly soutěže.

8. března se v Turnově konala soutěž ve hře na dechové nástroje. Z jilemnické školy se zúčastnilo šest žáků. Štěpán Kuřík ve hře na trubku, Viktorie Jindřišková na zobcovou flétnu, Anna Kopecká a Šárka Matěásková na klarinet, Jan Hellmuth ve hře saxofon získali 1. místa s postupem do krajského kola. 2. místo obdržela Valérie Horáčková.

Ve středu 9. března proběhla v Lomnici nad Popelkou soutěž v sólovém zpěvu.  Adéla Petříková a Natálie Ženíšková postoupily s 1. místa do krajského kola. 2. místa získaly Magdaléna Nosková, Anežka Krausová, Lenka Lešáková a Nela Sychrová.

V pátek 11. března proběhlo okresní kolo ve hře na bicí nástroje. Antonín Honců z jilemnické ZUŠ získal 1. místo s postupem do krajského kola.

Blahopřeji všem soutěžícím k jejich úspěchům a děkuji za vzornou reprezentaci ZUŠ Jilemnice. Zároveň děkuji pedagogům a korepetitorům za přípravu žáků na soutěže. Všem postupujícím přeji, aby se jim dařilo i v krajských kolech.

Vytvořeno: 11. 3. 2022
Poslední aktualizace: 11. 3. 2022 13:27