Okresní kola soutěží ZUŠ

Okresní kola soutěží ZUŠ
Na konci února a počátkem března se konala okresní kola soutěží ZUŠ. Ve čtvrtek 27. 2. se uskutečnilo v ZUŠ Turnov okresní kolo ve hře na klavír a ve čtyřruční hře. Z jilemnické ZUŠ se zúčastnilo šest sólistek a tři čtyřruční seskupení. Mária Kuříková v 1. kategorii získala 2. místo, Zuzana Laštovková ve 2. kategorii 1. místo a postup do krajského kola. Ve 3. kategorii obdržely 3. místo Alžběta Dvořáková, 2. místo Markéta Paclíková a 1. místo s postupem do krajského kola Lucie Šimková. Anna Rychtrová v 5. kategorii získala 3. místo. Ve čtyřruční hře obdrželo duo ve složení Barbora Nováková a Markéta Paclíková 2. místo, stejně jako sourozenci Pavla a David Mánkovi. 1. místo s postupem do kraje získala dvojice Zuzana Haasová a Štěpánka Vališková.
V úterý 3. 3. se konalo v naší ZUŠ okresní kolo ve hře na kytaru. Z jilemnické školy z 1. míst postupují do krajského kola Vojtěch Tryzna z 0. kategorie, Barbora Lešáková z 1. kategorie, Mahdalyna Gevko ze 2. kategorie, Petra Pokorná ze 4. kategorie a Matyáš Louda ze 7. kategorie. Rovněž postupuje kytarové kvarteto ve složení Matyáš Louda, Lucie Kuželová, Petra Pokorná a Marek Malina. Soutěžící Lucie Kuželová a Filip Žalský obdržely v 6. kategorii 2. místa.
V pátek 6. 3. se v ZUŠ Semily uskutečnilo okresní kolo ve hře na smyčcové nástroje. Z jilemnické ZUŠ se zúčastnily čtyři houslistky. 1. místo s postupem do kraje si vybojovaly Natálie Ženíšková z 0. kategorie a Nela Žídková ze 3. kategorie. 1. místo v 1. kategorii zíkala Barbora Zahrádková a ve 3. kategorii Alžběta Křivinková obdržela 2. místo.
Všem žákům děkuji za vzornou reprezentaci školy, postupujícím přeji, aby odvedli pěkný výkon i v krajských kolech. Děkuji zároveň všem učitelům, kteří žáky připravovali.

Vytvořeno: 9. 3. 2020
Poslední aktualizace: 9. 3. 2020 16:51