Historie Školy

Základní umělecká škola byla založena 1. 10. 1954. Nejprve působila v budově Základní školy Harracha, kde měla vyhrazeny učebny, které postupně základní škola zabírala a vyučování probíhalo ve třídách vybavených pro výuku základní školy. Podmínky byly neúnosné.

V roce 1976 se podařilo zakoupit tehdejším MěNV Jilemnice rodinnou vilu, která se za pomoci rodičů a přátel školy upravila tak, aby se vyučovalo v hudebním, tanečním a výtvarném oboru.

V této budově působíme od 5. září 1982.

Prostředí vykonalo své, zvýšil se počet žáků, dostavily se výsledky a dnes jsou prostory opět dostačující i pro taneční oddělení, které je nyní umístěno v hale Sportovního centra u nemocnice.

Hudební sál pro koncerty, které pořádáme každý měsíc je velmi malý, přesto koncerty jsou hojně veřejností navštěvovány.

Prostory pro individuální a kolektivní výuku hudebního a výtvarného oboru jsou dostačující.

Budova ZUŠ je umístěna v zahradě, která je od jara do podzimu využita tanečním a výtvarným oborem.

Ve všech oborech se vyučuje podle stanovených učebních plánů MŠMT ČR.

Délka studia je celkem 11 let. 7 let základní studium I. stupeň a 4 roky základní studium II. stupeň.

Jilemnice je spádovou oblastí západních Krkonoš. Rozvrhy hodin jsou sestaveny tak, aby dojíždějící žáci měli možnost navštěvovat školu v daných oborech.

ZUS-Jilemnice